تبادل نظر پرنيان
برگشت   تبادل نظر پرنيان > تالار اصلي > گفتگو ي آزاد
نام کاربری
کلمه رمز
ثبت نام راهنمایی لیست اعضا تقویم جستجو موضوعات امروز همه قسمتها به عنوان خوانده شده علامتگذاری شوند

مشاهده نتایج نظرسنجی: آیا حضرت خدیجه قبل از قبول اسلام یهودی و یا مسیحی بوده ا
یهودی بوده است 2 33.33%
مسیحی بوده است 1 16.67%
بت پرست بوده است 1 16.67%
هیچکدام 2 33.33%
رای دهندگان: 6. نمی توانید مجددا رای دهید

ارسال موضوع جدید  پاسخ

امکانات جستجوی این موضوع حالات نمایش
Old شنبه ۹ خرداد ۸۸, ۱۲:۲۱
Faash's Avatar
Faash is offline Faash

پیشفرض آیا حضرت خدیجه قبل از قبول اسلام یهودی بوده است و یا مسیحی؟

آیا حضرت خدیجه قبل از قبول اسلام یهودی بوده است و یا مسیحی؟

این سئوال بسیار حساسیت بر انگیز است ولی خواهش میکنم که قبل از شرح و بسط مطلب جبین در هم نکشید و احیانا دست به قداره نبرید. مطلب خیلی ساده است. حضرت خدیجه که نمی توانسته است قبل از رسالت پیامبرمسلمان باشد. تا قبل از رسالت پیامبر که کسی از اسلام اطلاعاتی نداشت و بنا بر این قبل از رسالت پیامبر تمام مردم شبه جزیره عربستان به ادیان و مکاتب دیگر بوده اند. حتی خود حضرت هم که از بدو تولد مسلمان نبوده است چون در سنین 40 به بعد است که نور الهی بر او میتابد.
حالا که قدری آرام شدید من سئوالم را ادامه میدهم. زیدی بسیار دانشمند قبل از مرگش به من گفت که حضرت خدیجه قبل از قبول اسلام یک یهودی تمام عیار بوده است (قابل توجه متعصبانی که حتی نام یهودئ را با انبر بدست میگیرند تا نجس نشوند!) . در آن لحظه من آنچنان با این مسائل بیگانه بودم که هر چه دلیل می آورد من حواسم کاملا جای دیگری بود. بعد ها که کتابی در باره قسمت اول زندگی حضرت محمد ( از بدو تولد تا مرگ حضرت خدیجه) نگاشتم دیدم که رفتار حضرت قبل از مرگ حضرت خدیجه شباهت بسیار با حضرت مسیح داشته است .و من دیگر به قسمت دوم زندگانی پیامبر هرگز نپرداختم ولی بارها از خداوند آرزو کردم که کاش قسمت اول زندگی حضرت تا آخر عمرش ادامه می یافت و هرگز دوران پیامبری او با حکومت و سیاست و مملکت داری در آمیخته نمی شد. بعد ها که به این موضوعات قدری علاقمند شدم . در چندین مقاله و رساله خواندم که پسر عموهای حضرت خدیجه از قبیله ای بوده اند که حدود نیمی مسلمان و نیمی یهودی بوده اند. (تا قبل از اسلام یهودیت و مسیحیت در تمام شبه جزیره عربستان پراکنده بود. البته عده ای هم بت پرست بوده اند) از طرفی شغل حضرت خدیجه از مشاغل یهودیان است. در مورد عدم قبول تعدد زوجات میتوان او را بیشتر مسیحی دانست حالا اگر شما اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید به دانش منهم بیافزائید.
Reply With Quote
Old دوشنبه ۱۱ خرداد ۸۸, ۱۵:۴۱
amir_ir888's Avatar
amir_ir888 is offline amir_ir888

محل سكونت: bangkok
پیشفرض

?????????????????????????????????
Reply With Quote
پاسخ

امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته